Mdg

Стосується усіх водіїв! Зміни у ПДД 2024 в Україні.

Однією з ініціатив, стосовно змін Правил дорожнього руху, є введення психологічного обстеження водіїв старше 65 років для продовження дії водійського посвідчення. Це пов’язано з віковими змінами у організмі людини: погіршенням зору, слуху, швидкості реакції та складнощами з концентрацією. Обстеження буде проводитися для оцінки загального психічного стану, та має на меті забезпечити поліпшенню безпеки на дорогах. У Європейському союзі така норма вступила у силу з 1 січня 2024, отже, можливо, незабаром буде впроваджена і в Україні.

Ще одна зміна для водіїв автомобілів – повернення патрульних автомобілів-фантомів, які будуть слідкувати за дотриманням Правил дорожнього руху. Такий спосіб фіксування правопорушень існував і раніше, та з початком вторгнення російських військ був тимчасово припинений.

Також з 2024 року можна буде здавати іспити на отримання водійського посвідчення без обов’язкового навчання у автошколі.

Впровадження обов’язкового технічного контролю стану автомобіля – норма, на якій наполягає Європейський Союз. Тож це питання продовжує бути актуальним, хоча є немало технічних складнощів з впровадженням даної норми. 

Термін Учбовий транспортний засіб замінили на Навчальний транспортний засіб, Тепер на учбові автомобілі будуть маркуватися  знаком «Н» замість «У».

Вмикати ходові вогні за межами населених пунктів водії зобов’язані протягом всього року.

Перевезення дитини зростом менш як 150 см заборонено без систем, які дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки. Це стосується як мотоцикла, так і мопеда.

Серед запланованих змін у 2024 також:

  • відміна “нештрафованих” 20 км/год при перевищенні швидкості;
  • заборона дрифту;
  • введення штрафів за порушення шумових норм;
  • обмеження їзди молодих водіїв у нічний час з 00:00 до 6:00 годин.

Зрозуміло, що нововведення викликають багато запитань і суперечок, та закликаємо водіїв бути свідомими та дотримуватися Правил дорожнього руху та підтримувати безпеку на дорогах.

А вдосконалювати водійські навички та вирішувати завдання з перевезення вантажів у місті та передмісті пропонуємо надійні та безпечні комерційні електромобілі CENNTRO.

Завітайте до нашого автосалону за адресою: Балтійський провулок 20, проведіть тест драйв та відчуйте переваги електромобіля!

Підписатись на розсилку новин